טיפול לחרדה לנשים
מעיין ביטון

מעיין ביטון

טיפול לחרדה

נשים רגישות חוות את העולם בעוצמות גדולות יותר מאשר רוב הסובבים אותם. לעיתים, עוצמות אלו יכולות לגרום לתחושה של חרדה. חרדה, היא פחד עז מדבר שאינו מסכן את חיינו באמת.

למשל, חרדה חברתית, היא פחד מפניי המפגש עם אנשים אחרים. אלא אם מדובר במפגש של רוצחים שנשכרו לרצוח אותך, רוב הסיכויים שהגוף יצא בריא ושלם מהמפגש הזה. אולם, עבור נשים רבות הסובלות מחרדה חברתית הקושי הנפשי הטמון במפגש כזה הוא אמיתי לחלוטין!

במאמר הבא אדבר על טיפול לחרדה לנשים.

מהי חרדה כללית?

נשים רבות המגיעות אליי לטיפול מספרות שחוות תסמינים של חרדה, אך מתקשות לזהות טריגר מסוים. בעוד בחרדה חברתית הטריגר הוא ברור וידוע – מפגש עם אנשים רבים, כניסה לחדר בו כולם כבר נמצאים, דיבור מול קהל ועוד, ישנה חרדה אחרת פחות מדוברת, היא נקראת "חרדה מוכללת" או חרדה כללית. בחרדה כזאת כל דבר יכול להיות טריגר. לפעמים אפילו לא ברור מה הטריגר – אלא פשוט יש חרדה.

טיפול לחרדה לנשיםטיפול לנשים בחרדה

עבור נשים שחוות חרדה כללית או חרדה מוכללת טיפול לחרדה לנשים יכול לעזור מאוד, אפילו שאינן יודעות מדוע הן חשות כך. מדובר על טיפול לנשים שמתלוננות על תסמינים כמו אי שקט כשמתעוררות בבוקר, קשיי שינה, תגובה רגשית מאוד חזקה לא בפרופורציה לסיטואציה, ותסמינים פיזיולוגיים כמו סחרחורות, דפיקות לב מואצות, קושי בנשימה עד תחושת חנק – כל אלה יכולים להגיע בכלל בלי שום טריגר! אלא פשוט להיות שם.

תסמינים ותחושות של חרדה

אני תמיד ממליצה לבדוק אצל הרופא תסמינים פיזיולוגיים, כי אינני מתיימרת לדעת מה קורה בתוך הגוף. יחד עם זאת, התסמינים המתוארים הינם קלאסיים לתחושות של חרדה, ואף של התקף חרדה. אם יחד עם התסמינים הפיזיולוגיים אנחנו יכולות לזהות מתח מסוים בחיים – קושי בהתנהלות הרגשית, קושי עם ויסות רגשי, תגובות רגשיות מאוד חזקות כמו בכי, התפרצויות כעס, התפרצויות בצעקות, מתח, כעס, מרמור, אי שקט נפשי…. אז יכול להיות שכל התחושות הללו גורמות לגוף להיות בעוררות יתר אשר מאפיינת מצב של חרדה. הגוף "חושב" שיש כאן סכנת חיים ולכן הוא מתעורר ומגיב למצב המוזר והמתמשך הזה.

להרשמה לניוזלטר מלאי את הטופס הבא

שתפו את הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email