התמודדות עם חרדה מתמשכת או כרונית
מעיין ביטון

מעיין ביטון

התמודדות עם חרדה מתמשכת או כרונית

אני תמיד צוחקת ואומרת שחרדה עבורי היא גם תחביב וגם מקצוע… אני מכירה את החרדה מקרוב, כיוון שגם אני, מעיין ביטון, חיה איתה. אני כותבת חיה איתה, כי זהו מנגנון נפשי שאני נוטה לחזור אליו.

בשעות משבר, לחץ, חוסר אונים, מעברים, שינויים וכדומה אני לעיתים חווה חרדה. כיום, לאחר הידע המקצועי שרכשתי לאורך השנים, אני למדתי לנהל את החרדה הזאת. בהחלט יש טיפול לחרדה!

למדתי לזהות ולהתכונן מראש, לדאוג לעצמי לתמיכה לה אני זקוקה לקראת תקופות יותר מתוחות שעשויות לעורר אצלי חרדה.

התמודדות עם חרדה מתמשכת או כרוניתאני והחרדה שלי

כשהחרדה מגיעה, היא כבר לא מפתיעה אותי. אני יודעת לנהל אותה, אני כבר לא מפחדת ממנה. אני מווסתת אותה ונעזרת בה כדי להבין שאני צריכה עכשיו יותר עזרה ותמיכה, אולי יותר מנוחה וזמן שקט לבד. אני למדתי להקשיב לחרדה – היא מגיעה כי יש לה משהו להגיד לי. בדרך כלל היא רוצה להגיד: "אי אפשר להמשיך ככה, משהו בחיים צריך להשתנות". זאת בעצם יכולה להפוך לנקודת מפנה משמעותית בחיים, שינוי לטובה שלאחריו החיים לא יראו יותר אותו הדבר!

מה עושים בטיפול לחרדה?

יש לי ניסיון רב בטיפול לחרדה לנשים, חוץ מהידע התיאורטי, והניסיון רב השנים בקליניקה – גם בזכות הידע האישי שצברתי. יחד עם המטופלת, אנחנו מזהות מה הסוגיות הנפשיות שמעוררות את החרדה. אנחנו לומדות לדבר עם הגוף שלנו, לסמן לו שעל אף המתח הנפשי – אין כאן עכשיו סכנת חיים. אנחנו לומדות איך לאותת לו להירגע, שעכשיו הכל בסדר! אנחנו לומדות לנהל ולווסת את החרדה. לנשים רבות שלא סבלו מהחרדה כל חייהן – ייתכן מאוד החרדה תחלוף ולא תחזור יותר!

נשים רגישות אשר חוו לאורך חייהן תקופות רבות של חרדה, ייתכן מאוד שכמוני, ימשיכו לסבול מדי פעם מתקופות של חרדה. זה ממש לא נורא! אפשר לחיות חיים מלאים וטובים גם עם חרדה, אבל אז מומלץ להצטייד בכלים הטובים ביותר שיש לעולם הפסיכולוגיה להציע.

ואת אלה, אני מציעה לכל מי שמגיעה אליי לטיפול.

להרשמה לעדכונים מלאי את הטופס הבא

שתפו את הפוסט

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email