יומן ריפוי: לבטא את עצמך במילה ובצבע

במפגשי יומן ריפוי ניצור לעצמנו יומן ויזואלי שבו ניתן לבטא בצורה אינטואיטיבית וחופשית את מה שאנחנו מרגישות על ידי כתיבה וציור.

הביטוי החופשי יוצר מרחב של קבלה עצמית והתבוננות חומלת על מה שאנחנו מתמודדים איתו בחיינו, וכן טרנספורמציה – שינוי וריפוי עצמי של הנפש.

זה מאוד טבעי שלפעמים נרגיש שהעולם מציף אותנו. בחיים שלנו קורים הרבה דברים בבת אחת. לפעמים נרגיש שאין לנו זמן לשהות עם המחשבות שלנו, לאפשר לנו לעכל את מה שקורה.

היומן הויזואלי מאפשר לנו להקדיש זמן לעצמנו – לכתוב ולצייר בצורה חופשית, תוך קבלה של כל מה שיוצא, בלי "לדעת" לצייר – פשוט לאפשר לנו לעצור את העולם שבחוץ ולהיות עם עצמנו.

מה נעשה במפגש?

בסדנת יומן ריפוי, ניפגש בזום, קבוצה אינטימית של כ-10 נשים.

כל אחת בנוחיות ביתה, עם דף או בלוק ציור והחומרים שיש לכל אחת אצלה. לקראת הסדנה אתן רשימת חומרים מומלצת. בכל מקרה, לא צריך לקנות שום דבר במיוחד, והסדנה תהייה מותאמת לחומרים שכבר יש לך בבית.

במפגש נתעמק בנושא מסוים (למשל במפגשים הקודמים התמקדנו בנושאים כמו: בית, שבילי חיים, דיוקן עצמי ועוד). אציג בפניכן את הנושא בעזרת תרגילים חוויתיים, שירים או קלפים השלכתיים.

במהלך המפגש יש מקום לשיחה פתוחה, שאלות ושיתופים – במיוחד בסבב הפתיחה וסבב הסיכום. אין חובה או הכרח להשתתף ולהיפתח, כל אחת לפי רצונה.

אנחה מדיטציה קצרה, תרגיל לכתיבה אינטואיטיבית והנחייה ליצירה ביומן. היצירה מתאימה לכל הרמות ואין צורך בידע אומנותי קודם.

נעסוק בכתיבה וציור ביומן הויזואלי באופן חופשי, יחד עם הנחייה ותמיכה ממני, על מנת לבטא את מה שעלה בתוכנו סביב נושא המפגש. 

למי זה מתאים?

הפרטים הטכניים

המפגש מתקיים בימי ראשון בזום אחת לשבועיים בין השעות 9:30 – 11:30.

כל סדנה עומדת בפניי עצמה – ההרשמה היא לסדנה אחת, אין צורך להתחייב ליותר. עלות הסדנה היא 80 ש"ח.

 לאחר התשלום אכניס אותך לקבוצת ווטסאפ שבה אפרסם את החומרים  שיש להביא לסדנה ואת הלינק למפגש.

המפגש הקרוב

יום ראשון ה – 31/1/2021 בשעה 9:30 עד 11:30

ניקח השראה מציפור הנפש 🕊

מה יש במגירות נפשך? רוצה לפתוח ולאוורר אותן קצת? רוצה לבחור לפתוח מגירה של שמחה/ הקלה?
במפגש נדבר קצת, נכתוב, נצייר וניצור בהשראת ציפור הנפש! זמן איכות עם עצמך באמצע הסגר…

 

מה מספרות המשתתפות?

מעיין ביטון

קצת עליי

נעים מאוד! אני מעיין ביטון, עו"ס קלינית (msw), מטפלת cbt ו- act ומטפלת אנרגטית בעזרת הילינג ותקשור. מטפלת בנשים רגישות, נשים הסובלות מחרדה ומתמודדות עם משברי חיים. בעלת ניסיון רב בהנחיית סדנאות וקבוצות.

לפני כ-5 שנים הכרתי במקרה את העולם של היומנים הויזואלים. הייתי בעיצומו של משבר אישי, ומצאתי ביומן חבר קשוב, תומך, שעזר לי לצלוח את המשבר. מאז "התמכרתי"… היומן הולך איתי לכל מקום, ועוזר לי לעבד ולהבין טוב יותר את עצמי ואת רגשותיי. היומן הוא לא רק מקום לפרוק בו, עבורי הוא מקום להתפתחות אישית וצמיחה. מאז המשכתי ללמוד סדנאות רבות לעבודה ביומן, ואף קורס מנחות ביומן הויזואלי אצל רקפת הדר.