fbpx
מעיין ביטון

מעיין ביטון

2 דרכים להתמודד עם שחיקה

אני לא יודעת מה איתך, אבל לפעמים יש לי תקופות שאני מרגישה פחות טוב. עצבנית, הכל נמאס לי, שחוקה ומשועממת הם רק חלק מהמילים שיוכלו לתאר איך אני באותם ימים, וכנראה שאני לא החברה הכי כייפית בתקופות כאלה. העניין הוא שימים כאלה הם חלק מהעסקה של להיות אנושי – זאת לא בחירה. זה חלק מהעניין. תמיד יהיו ימים נמוכים, וזה ממש בסדר.

אבל מה קורה כשאת בתקופה של הרבה ימים נמוכים כאלה, תקופה שאולי נמשכת שבועות, חודשים או אפילו שנים? יותר מדי מאיתנו אומרים שאנחנו "בסדר גמור" אבל בפועל מרגישים תקועים, שחוקים או משועממים. כמה מאיתנו מודים שאנחנו לא רוצים שדברים יהיו ככה, אבל בעצם לא יודעים מה לעשות כדי לשנות את המצב. זו בעיה, כשאת במדרון כלפיי מטה אין לך את האנרגיה או המוטיבציה לשנות דברים לטובה. במצב כזה יהיה קשה למצוא את התובנה או המשאבים שאת צריכה כדי להרים את עצמך חזרה למעלה.

אז הנה 2 דרכים קלילות, מהנות ופשוטות שנועדו לעזור לך כדי לטפס, או יותר טוב, לזנק, לצאת מהשחיקה ולהתחיל להשיג משהו טוב יותר עבור עצמך.

1. עשי משהו אחרת

החיים נוטים להתנהל בצורה חלקה כאשר יש לנו שיגרה סדורה לדברים, אך הבעיה מגיעה כאשר הדברים מתנהלים בצורה חלקה מדי ואנו מתעוורים מכל רעיון או בחירה שנמצאים מחוץ לשגרה שלנו. כל הדברים שאנחנו עושים כל יום הופכים לנורמה, פועלים על טייס אוטומטי, וזה הופך לכל העולם שלנו.

נסי למצוא שינוי אחד או שניים פשוטים שישדרגו את היום שלך – בין אם זה בזמן ארוחת הבוקר, המוזיקה או הפודקאסטים שאת מקשיבה להם, שגרת כושר, המסלול בדרך לעבודה, שגרת צהריים וכו'. אל תדאגי יותר מדי לגביי מה הם השינויים או אם הם נכונים או לא נכון, פשוט בצעי כמה בחירות פשוטות שישרתו אותך היטב.

לעשות משהו שונה או לשנות חלקים מהשגרה שלך, מוציא אותך באופן מיידי מהנורמה והשחיקה ומאפשר לך להתנער מהדברים שגורמים לך להרגיש מוגבלת, משועממת ושחוקה. צאי מהשגרה שלך ותהיי במצב שבו תוכלי לעשות בחירות שונות, לראות דברים אחרת ולקבל תוצאה שונה.

2. השתמש באינטואיציה שלך

האינטואיציה שלך היא בעלת ברית רבת עוצמה, ולכולנו יש אותה למרות שאולי לא כולנו יודעים לזהות אותה. המילון אומר שהאינטואיציה היא:

  1. מעשה או יכולת הידיעה או החישה ללא שימוש בתהליכים רציונליים; הכרה מיידית.
  2.  תחושה של משהו שאינו ברור או ניתן להסיק; רושם.

אחד החברים הטובים ביותר שיהיו לך בחיים היא האינטואיציה שלך, ולהתכוונן אליה וללמוד לבטוח בה זה משהו שיכול להיות בעל השפעות יוצאות דופן באמת. גישה לאינטואיציה שלך היא קצת כמו עבודה ופיתוח שריר, אבל למרבה הצער זה יכול להיות קשה יותר לאתר מאשר שריר דו ראשי או ארבע ראשי, שנוטים להישאר באותו מקום. הנה כמה טיפים מהירים לגישה אליה ואיך לשמור על האינטואיציה שלך:

• תרגול שמירה על גישה פתוחה, שובבה, נסיונית, לא שיפוטית. זוהי הקרקע הפורייה ביותר לנצל את האינטואיציה שלך.

• תרגל ניחושים פרועים בחיי היומיום שלך. נחשו מה שמו של איש מכירות, איך ייראה אדם או מקום חדש או מי מתקשר בטלפון. אל תדאגי מפניי טעויות, את רק מפעילה את השריר הזה.

• נסי כמה תרגילי התבוננות פשוטים בחיי היומיום שלך. בין אם את במסעדה, ברכבת, בבר או בקניות, תרגלי להבחין בהתנהגות לא מילולית אצל אחרים. חפשי שינויים ביציבה, תנועות עיניים, טון או קצב קולי וכו'. נחשי איך הם מרגישים או על מה הם מדברים.

לסיכום, להיות תקופות "נמוכות" ושחיקה הן חלק בלתי נפרד מהחיים האנושיים. אולם, כשהתקופה הזו מתמשכת ומתרכזת לאורך זמן, יכולה להיות לנו קשה לשנות את המצב ולהרים את עצמנו מתוך השחיקה. במאמץ לעזור לעצמנו להתגבר ולהתחיל להשיג תוצאות טובות יותר, ישנן שתי דרכים קלות ופשוטות שיכולות לתמוך בתהליך הזה. ראשית, ניתן לבצע שינויים פשוטים בשגרת היום-יום שלנו, מהם נוכל לראות תועלת מיידית – נרגיש עירניים יותר, נחזיר את תחושת השליטה והבחירה על חיינו, ונוסיף עניין ומשחקיות לחיים.

שנית, אנחנו יכולים להשתמש באינטואיציה שלנו, שהיא כלי חזק לקבלת החלטות ולקידום יצירתיות. על ידי תרגול ושמירה על הגישה הזו, נוכל לגלות פתאום את ההבנה הפנימית שיכולה לשנות את הדרך שבה אנחנו מסתגלים לחיים.

עם כלים אלו בידינו, אנחנו יכולים להתגבר על התקופות הנמוכות ולהתחיל לטפס מחדש לקראת מציאת משמעות ורמות גבוהות יותר של שביעות רצון עצמית.

יצירת קשר

מעוניינים לקבל פרטים נוספים לקראת התחלת תהליך טיפולי איתי? מלאו את הטופס.

 

להרשמה לניוזלטר מלאו את הטופס הבא

שתפו את הפוסט

דילוג לתוכן