fbpx
אישה כותבת יומן ערוך
מעיין ביטון

מעיין ביטון

תעודת סוף שנה – תרגיל כתיבה: תעודה לעצמי | הערכה עצמית לסיכום השנה החולפת

רפלקציה עצמית – תרגיל כתיבה לסוף השנה

סוף שנה, הילדים חוזרים הביתה עם תעודות, הערכות, ציונים וסיכומים להישגי השנה החולפת.. ומה איתנו? האם את עוצרת לפעמים להרהר ולשקף לעצמך את ההישגים והאתגרים שלך מהשנה החולפת?

כשאנחנו מתקרבים לסוף השנה, זה טבעי לחזור ולחשוב מחדש על החוויות שחווינו, האתגרים שעמדו בפנינו והצמיחה האישית שלנו. לקיחת זמן לחשוב ולסכם בפניי עצמנו את השנה אינו רק תרגיל כתיבה ספורדי, זהו כלי רב עוצמה המאפשר לנו לקבל תובנות חשובות על המסע שלנו, המאפשר לנו להכיר בחוזקות שלנו, לאמץ את ההצלחות שלנו וללמוד מהמכשולים שלנו.

עיסוק בכתיבה להערכת סוף השנה כמו בתרגיל הזה, מאפשר לנו להכיר במודע בהתקדמות האישית שלנו, שלעתים קרובות אנחנו נוטים להתעלם ממנה עם העומס וההמולה היומיומית. זהו גם רגע להראות תודה כלפי עצמנו על החוסן שלנו להתמודד עם אתגרים, ועל המאמץ המתמשך שאנו משקיעים בצמיחה אישית.

בנוסף, תרגיל כתיבה כזה יכול לעזור לנו להתיישר עם המטרות והשאיפות העתידיות שלנו. על ידי הדמיה ברורה של היכן אנו נמצאים, אנו יכולים למפות לאן אנו רוצים להגיע, ולהגדיר יעדים ברורים ומושכלים לשנה הקרובה.

סוג זה של תרגול רפלקטיבי הוא אישור מחדש של צמיחה עצמית, עדות לכושר ההסתגלות שלנו, וחגיגה של ההישגים שלנו. זהו תהליך מעצים שמחזק את ההערכה העצמית שלנו ומניע אותנו להמשיך ולחתור למצוינות אישית. לכן, אני מאוד ממליצה לך לקחת את הזמן, להשקיע בעצמך, ולצאת למסע מאיר עיניים זה של גילוי עצמי והערכה עצמית.

אני ממליצה לעשות את תרגיל הכתיבה לסוף השנה ברגע שאת מרגישה נוחה ומוכנה להתמקד בעצמך ולהקדיש זמן להערכה זו. זכרי להיות עדינה עם עצמך בזמן שאת מהרהרת ומסכמת את השנה. זה לא עניין של שיפוט וביקורת עצמית, זה עניין של התבוננות, למידה וכיבוד המסע שלך. את עושה הכי טוב שאת יכולה וזה מספיק.

תרגיל הכתיבה

התחילי במציאת חלל שקט ונוח שבו תוכלו להרהר ולכתוב באין מפריע. אולי תרצי להדליק נר, להכין כוס תה, או לשים מוזיקה מרגיעה כדי לקבוע כוונה ולסדר אווירה נעימה. זה הזמן שלך.

חלק 1: הכרה בהישגים

מה היו שלושת ההישגים הגדולים שלך השנה? הם יכולים להיות מכל תחום בחייך. תארי כל אחד ואיך זה גרם לך להרגיש.

כיצד תרמת להישגים הללו? באילו חוזקות או כישורים השתמשת?

איך ההישגים האלה שינו אותך או את חייך?

חלק 2: צמיחה אישית

באילו דרכים גדלת השנה? חשבי על תחומים כמו מודעות עצמית, חוסן רגשי, מערכות יחסים, קריירה או כל תחום אחר הרלוונטי עבורך.

אילו מיומנויות או תכונות חדשות פיתחת?

אילו תובנות השגת לגבי עצמך?

חלק 3: התמודדות עם אתגרים

מהם שלושת האתגרים הגדולים ביותר שעמדו בפנייך השנה?

איך התמודדת עם כל אתגר? האם היו אסטרטגיות או משאבים כלשהם שמצאת מועילים במיוחד?

כיצד האתגרים הללו תרמו לצמיחה שלך?

חלק 4: מסתכלים קדימה

למה את הכי מצפה בשנה הבאה?

באילו תחומים היית רוצה להמשיך לצמוח?

כיצד תוכלי להיעזר, בשנה הבאה, בהישגים ובחוויות הלמידה של השנה?

כשתסיימי לכתוב, הניחי את הכתיבה שלך ועייני שוב במה שכתבת כשתצטרכי תזכורת כמה רחוק הגעת, ומה הכוונות שהנחת לקראת השנה הקרובה.

יצירת קשר

מעוניינים לקבל פרטים נוספים לקראת התחלת תהליך טיפולי איתי? מלאו את הטופס.

 

להרשמה לניוזלטר מלאו את הטופס הבא

שתפו את הפוסט

דילוג לתוכן