fbpx
דיבור עצמי להרגעה עצמית
מעיין ביטון

מעיין ביטון

איך לגלות מה הייעוד שלך? | כשמרגישים תקיעות בחיים ולא יודעים איך להמשיך

3 שלבים לגילוי הייעוד שלך

קביעה מהי המטרה שלנו בחיים יכולה להיות אחת השאלות הקשות ביותר שעלינו כבני אדם לנסות לענות עליהן. במאמר זה נעבור תהליך שלב אחר שלב, נחקור את הרגשות והאפשרויות שלך, ובסיומו, אמור להיות לך כלי די מוצק שתוכל להפעיל מיידית בחייך, כדי לעזור לתת לך כיוון משמעותי לחיים.

ישנם שלושה שלבים לתהליך גילוי מטרת חייך:

1. הבנת עקרון הבחירה
2. יצירת "העיקרון הבסיסי" שלך
3. ליישר את חייך עם העיקרון הבסיסי הזה

הבנת עקרון הבחירה:

"בחירה" היא הפעילות החשובה ביותר של המוח שלך, כי על ידי בחירה, אתה מכריז על הרצונות שלך לתת המודע שלך. ברגע שהתת מודע יכיר את הרצונות שלך, הוא יעשה הכל כדי לבטא אותם בחייך. הבחירות שאתה עושה בחייך הופכות למטרה שלך. ואם אתה כנה במרדף אחריהם, אין סיבה שלא תגשים אותם.

חוסר החלטיות, לעומת זאת, לא רק יוצר תסכול וחרדה, אלא גם יכול לבלבל את תת המודע לגבי מה שאתה רוצה. אבל חשוב שהבחירות שאתה עושה ייעשו על ידך, בהתאם לרצונות, למטרות ולכשרון האמיתיים שלך. הרבה מאיתנו נותנים לאחרים לבחור עבורנו, או לעשות את הבחירות שלנו לפי מה שאנחנו חושבים שהוא 'נכון', גם אם זה אומר שאנחנו הולכים בניגוד לרצונותינו. מה שנכון למישהו אחר אולי לא מתאים לך, והדרך לדעת זאת היא להקשיב למה שהלב שלך אומר.

אז, מלכתחילה, ערוך רשימה של דברים שמעניינים אותך; דברים שתמיד נהנית מהם, שגורמים לך להרגיש טוב יותר, שנותנים לך השראה להתקדם, לא משנה באילו מכשולים אתה מתמודד. האם אתה אוהב לעשות משהו יצירתי, או משהו אמנותי? האם אתה נהנה מהטבע? האם אתה אוהב את הים? האם אתה נהנה לעזור לאחרים? האם אתה נהנה לעשות שינוי בחיים של אנשים אחרים?

בפיתחות וללא שיפוטיות, רשום וענה על השאלות הבאות:

● אילו דברים אתה אוהב לעשות?

● מה אתה אוהב בדברים הללו ולמה?

● איך היית יכול להתפרנס מזה?

יצירת העיקרון הבסיסי שלך

השלב הבא הוא לבחון את הרשימה שהכנת זה עתה ולגלות אם יש נושא שחוזר על עצמו. אולי, זו התרומה לקהילה שעולה מספר פעמים ברשימה שלך, אולי זאת סביבה מסוימת, או להיות סביב הרבה אנשים, או לעבוד לבד, או לדבר מול קהל? מה שזה לא יהיה, נסה לזהות את הנושא המרכזי של הדברים שאתה אוהב לעשות, ונסה לנסח זאת באמירה קצרה ומדויקת. זה יהיה 'עיקרון הבסיס' שלך. זה יכול להיות אפילו ציטוט של אדם מפורסם, או פילוסופיה שהשפיעה עליך. כמובן, ככל שתתפתח בעתיד, האמירה הזו יכולה להתפתח, אבל המהות שלה כנראה תישאר זהה. עכשיו, רשום את עיקרון הבסיס שלך.

 

יישר את חייך עם העיקרון הבסיסי שלך

השלב האחרון במסע זה הוא למפות את דרכך אל המטרה הסופית שלך ולהתחיל ליישם שינויים שיעזרו ליישר את חיי היומיום שלכם עם המטרה הבסיסית שלך. על ידי ביצוע השינויים הקטנים האלה באורח החיים שלך, תתחיל להיות מסוגל להתחיל לחיות את העיקרון הזה בכל יום ויום. זה עשוי לקחת כמה ימים, שבועות או חודשים, תלוי כמה חייף רחוקים מעיקרון הבסיס שלך. אבל על ידי מודעות והכוונה של הפעולות שלך, תוכל להתחיל ליישם את עיקרון הבסיס בחייך. ככל שתעשה זאת יותר, אתה תתחיל להרגיש את ההבדל בהתלהבות שלך מהחיים בכללותם. אם אתה מבין שאתה אוהב להיות בטבע, תכנן את החופשה שלך. או חשוב כיצד תוכל לשלב את הטבע בחיי היומיום שלך, אולי בעבודה, אולי במקום המגורים. אולי טיול עם הילדים שלך יכול להספיק כדי להחזיר את האנרגיה שלך. אם אתה מגלה שאתה נהנה לעזור לנזקקים, התחל לחפש הזדמנויות להתנדב בקהילה שלך. מצד שני, אולי אפילו תרצו לשנות את העבודה שלכם, או לפתוח עסק חדש שיתאים יותר לייעוד שלכם.

אז הנה לך! על ידי ביצוע הצעדים המפורטים לעיל, אתה תהיה בדרך למצוא ולממש את המטרה שלך.

לפעמים אפשר לעשות זאת לבד, ולפעמים תרגיש שאתה זקוק לליווי של אשת מקצוע ביישום הצעדים הללו. אם אתה צריך עזרה, צור קשר 🙂

יצירת קשר

מעוניינים לקבל פרטים נוספים לקראת התחלת תהליך טיפולי איתי? מלאו את הטופס.

 

להרשמה לניוזלטר מלאו את הטופס הבא

שתפו את הפוסט

דילוג לתוכן