fbpx
דמוי גוף
מעיין ביטון

מעיין ביטון

דימוי גוף – לאהוב את הגוף שלך כמו שהוא

דימוי גוף – האם תוכלי לאהוב את הגוף שלך כמו שהוא?

לרוב זה מתחיל ממש בתחילת גיל ההתבגרות. הגוף מתחיל להשתנות ולא קל לקבל את השינויים בו. נערות רבות תמיד מחפשות ומוצאות כל הזמן פגמים ומה לא בסדר בגוף שלהן. הן בוחנות אותו בעיניים חדות ושופטות – "מה הייתי רוצה לשנות? מה הייתי משנה כדי להראות טוב יותר? אם רק זה היה שונה, אז הייתי אוהבת את הגוף שלי יותר…"
מטופלות שלי שנתקלות כעבור כמה שנים, כנשים בוגרות, בתמונות שלהן מאותו גיל חוות פתאום תחושת פספוס נוראית. "למה שנאתי כל כך את הגוף שלי? אני רואה בתמונה פשוט בחורה יפה וצעירה. אבל בזמנו, במראה כן הצלחתי למצוא פגמים רבים!" אני שואלת אותה מה השתנה בשנים האלו? ומה לא השתנה? "העיניים שלי נשארו בוחנות ושיפוטיות, עד היום הן מוצאות כל פגם מזערי ומנפחות אותו למימדים גדולים."

להשיג דימוי גוף חיובי – להסתכל על עצמך בעיניים אוהבות

עם השנים הגוף שלך השתנה, אבל מה שלא השתנה הייתה זווית הראייה שלך. המשכת להיות שיפוטית וביקורתית כלפיי עצמך בתחומים שונים, כולל ובמיוחד כלפיי הגוף שלך. אצל אחת המטופלות שלי, השיא הגיע לאחר הלידה האחרונה שלה, לאחריה היא נשארה לאורך זמן במשקל גבוה מכפי שהייתה רגילה. היא הראתה לי תמונות שלה מלפני ההריון – פער של שנה או שנתיים בלבד מהיום, ושיתפה אותי שהיא מרגישה צער עז על כך שבזמנו לא העריכה את הגוף שלה. "למה לא אהבתי את הגוף שלי בזמנו?"

הזמן לאהוב את הגוף שלך הוא עכשיו!

קבלה עצמית, חמלה ואהבה עצמית הם תרגול, פרקטיקה שצריך לחזור עליה שוב ושוב. תחשבי שאת עושה אימון גופני – האם אחרי אימון אחד בלבד את מצפה להיות בכושר? לא. כדי להישאר בכושר את צריכה להתאמן יום יום באופן עקבי ללא הפסקה. כך גם בדרך החיים של אהבה עצמית. את צריכה כל בוקר מחדש לעמוד מול המראה ולבחור גם היום לאהוב אותך, לקבל את עצמך כפי שאת.

המשקל שנשאר על המטופלת שלי לאחר הלידה הביא אותה להתמודדות נוספת עם הנושא, ואני מניחה שלא האחרונה. להיות צעירה יותר אף אחת מאיתנו כבר לא תהייה. עם השנים יתווספו קמטים, כתמים, סימנים. הגוף שלנו הוא חי ומשתנה כל הזמן. אין זמן טוב יותר לאהוב את הגוף שלך מאשר עכשיו, היום! לא בעוד שנה שנתיים, ולא בעוד קילו או 15 קילו יותר או פחות. הזמן לאהוב את הגוף שלך כפי שהוא הוא עכשיו.

מדובר בתרגול לכל דבר. לעבור ליד המראה, ובמקום לחבוש על העיניים סט של משקפיים ביקורתיות ושופטות, לחבוש זוג משקפיים אוהבות וחומלות, שמעריכות כל קמט וכל סימן. שאוהבות ומקבלות, במילים ובמעשים.
בפעם הבאה שאת עוברת ליד המראה, במקום את החסרונות ומה את לא אוהבת בגוף שלך ובפנים שלך, עשי לעצמך אתגר – חפשי מה את כן אוהבת? צייני בפניי עצמך – מה כן נעים לך לעין? החמיאי לעצמך, פרגני לעצמך. הזכירי לעצמך כמה את נפלאה, במה את מצליחה – עם או בלי קשר למראה גופך.

לאהוב את הגוף שלך ולשפר את דימוי הגוף – זאת דרך, תהליך לכל החיים

אולי את לא תרגישי מיד טוב יותר. אולי לא מיד תשתנה ותשתפר הדרך בה את רואה את הגוף שלך. יכול להיות שנדרשת שם עבודה יותר מעמיקה. אבל עצם קריאת המאמר הזה הוא צעד אחד קטן בדרך. צעד שמסמן שינוי, שאת רוצה לחשוב על עצמך אחרת, את כבר רוצה לקבל את עצמך יותר, ולשפר את הדרך בה את מתייחסת לעצמך. פרגני לעצמך אפילו רק על זה! זה כל כך נפלא וחשוב! זה בכלל לא מובן מאליו, שאת מוכנה לצאת ממעגל השיפוטיות והביקורתיות העצמית. זאת דרך ארוכה, וגם אם את כבר צועדת בה זמן מה ולפעמים את מועדת וחוזרת למחשבות שופטות – זה לא אומר שאת לא יכולה לחזור לדרך בה בחרת, לדרך של חמלה, אהבה וקבלה.

יצירת קשר

מעוניינים לקבל פרטים נוספים לקראת התחלת תהליך טיפולי איתי? מלאו את הטופס.

 

להרשמה לניוזלטר מלאו את הטופס הבא

שתפו את הפוסט

דילוג לתוכן