20200521_193858
מעיין ביטון

מעיין ביטון

המלצות על מטפלים שמומחים ברגישות גבוהה

אני מנהלת קהילה של נשים רגישות, כותבת הרבה על רגישות גבוהה ודרכי ההתמודדות איתה וכמו כן חוץ מלהיות אישה רגישה בעצמי, אני גם מטפלת.  לכן זה טבעי שפונים אליי בבקשה להמלצות על מטפלים אחרים ברחבי הארץ. אני מקבלת בהוד השרון, מקום שלא תמיד נוח לכולם להגיע. כמו כן אני מציעה גם פגישות בזום – אבל מבינה את מי שחשובה לו האפשרות להיפגש פיזית עם המטפל שלו. הרבה פעמים מבקשים המלצה על מטפל שגם הוא "מומחה" ברגישות גבוהה.

לצערי הרב, אינני מכירה מטפלים כאלה. עבורי זהו עולם ידע ותוכן שאני מאוד מעורה בו ושקרוב וחשוב לליבי. אני משתדלת להמשיך לקרוא עוד על הנושא, להתעדכן במחקרים ומאמרים חדשים, כפי שחשוב לי להתעדכן גם בתחומים אחרים שאני עוסקת בהם בקליניקה כגון חרדה והתמודדות עם טראומות.

רגישות גבוהה, לצערי הרב, אינה מוכרת בעולם הטיפול כתחום מומחיות בפניי עצמו. זהו עולם תוכן וידע, שהתחיל בזכות מחקרה של ד"ר איליין ארון. לצערי, מטפלים רבים אינם מכירים את המושג רגישות גבוהה ולכן לעיתים בטעות מאבחנים את המצב בצורה לא מדויקת. יחד עם זאת, מטפל או מטפלת שהם קשובים, רגישים, שחשוב להם להכיר אותך ולהבין אותך כאדם ולא רק ככותרת, זה הדבר המהותי ביותר בעיניי בחיפוש אחר מטפל, מעבר לכך שתחום המומחיות שלו יהיה בנושא הספציפי עימו את מתמודדת. מטפל כזה ישמח להכיר דרכך את עולם הרגישות הגבוהה. הוא או היא יהיו פתוחים וצנועים מספיק כדי לקרוא וללמוד עוד על הנושא.

להרשמה לניוזלטר מלאי את הטופס הבא

שתפו את הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email