סדנה לנערות -
יומן ויזואלי: לבטא את עצמך במילה ובצבע

במפגשי יומן ריפוי ניצור לעצמנו יומן ויזואלי שבו ניתן לבטא בצורה אינטואיטיבית וחופשית את מה שאנחנו מרגישות על ידי כתיבה וציור.

הביטוי החופשי יוצר מרחב של קבלה עצמית והתבוננות חומלת על מה שאנחנו מתמודדים איתו בחיינו, וכן טרנספורמציה – שינוי וריפוי עצמי של הנפש.

במפגש נעבוד עם עקרונות מתוך עולם תרפיית הקבלה והמחויבות (ACT), באופן יצירתי שמאפשר הצצה לעולמנו הפנימי.

המפגש מתאים לנערות בגילאי 12-15, הנהנות ליצור ולהתבונן בעצמן. התהליך מונחה ע"י מטפלת אבל אינו טיפולי, אלא מאפשר התבוננות פנימית.

נערות רבות עסוקות מאוד בדימוי העצמי שלהן, ביחס הסביבה אליהן ואין להן מקום בטוח להתבונן בצורה בריאה על עצמן. בסדנת יומן ויזואלי נאפשר מקום בטוח, מקבל וחומל, להתבוננות עצמית דרך יצירה.

היומן הויזואלי מאפשר לנערות שלנו להקדיש זמן להסתכל פנימה – לכתוב ולצייר בצורה חופשית, תוך קבלה של כל מה שיוצא, בלי "לדעת" לצייר – פשוט לאפשר לנו לעצור את העולם שבחוץ ולהיות עם עצמנו.

מה נעשה במפגש יומן ריפוי - יומן ויזואלי?

ב- 14/8 בין השעות 11:00 ל-13:30 ניפגש לסדנת יומן ויזואלי במגדיאל, הוד השרון.

המפגש בנושא – "חיית הכוח", ויעסוק בכוחות וביכולות שאנחנו יכולות לשאוב מהסביבה שלנו, ומעצמנו. נעבוד עם עקרונות מתוך תרפיית הקבלה והמחויבות – כגון, מיינדפולנס, חמלה עצמית וקבלה, באופן יצירתי שיאפשר לנו מגע עם עולמנו הפנימי.

בסדנה הנערות יחוו תרגילים חוויתיים שיאפשרו להן להעמיק את החיבור שלהן לכוחות הפנימיים שלהן וילמדו טכניקות אמנותיות לביטוי עצמי.

היצירה מתאימה לכל הרמות ואין צורך בידע אומנותי קודם. כן כדאי להגיע עם לב פתוח ומוכנות לגעת בחומר וברגש.

למי זה מתאים?

הפרטים הטכניים

הסדנה תתקיים ב 14/8 במגדיאל הוד השרון משעה 11:00 עד 13:30. כתובת תינתן לנרשמות. נהייה קבוצה אינטימית של עד 10 משתתפות.

עלות ההשתתפות בסדנה: 180 ש"ח בלבד.

 

מה מספרות המשתתפות?

מעיין ביטון

קצת עליי

נעים מאוד! אני מעיין ביטון, עו"ס קלינית (msw), מטפלת cbt ו- act ומטפלת אנרגטית בעזרת הילינג ותקשור. מטפלת בנשים רגישות, נשים הסובלות מחרדה ומתמודדות עם משברי חיים. מרצה ומנחה בנושאים טיפוליים וביומן הויזואלי.

לפני כ-5 שנים הכרתי במקרה את העולם של היומנים הויזואלים. הייתי בעיצומו של משבר אישי, ומצאתי ביומן חבר קשוב, תומך, שעזר לי לצלוח את המשבר. מאז "התמכרתי"… היומן הולך איתי לכל מקום, ועוזר לי לעבד ולהבין טוב יותר את עצמי ואת רגשותיי. היומן הוא לא רק מקום לפרוק בו, עבורי הוא מקום להתפתחות אישית וצמיחה. מאז המשכתי ללמוד סדנאות רבות לעבודה ביומן, ואף קורס מנחות ביומן הויזואלי אצל רקפת הדר.