• 0545880203
  • biton.maayan@gmail.com
  • הוד השרון
אישה רגישה
מעיין ביטון

מעיין ביטון

להיות אישה רגישה – איך להקל על הרגישות ולחיות איתה בשמחה

זה לא פשוט להיות רגישה. לעתים קרובות דברים שנראים כביכול פעוטים עשויים להקפיץ אותך. קונפליקט פנימי כלשהו, פער בין הרצוי לבין המצוי, שינוי פתאומי שלא ציפית או רצית. כל אחד מאלה עשוי להציף אותך ולגרום לך לשטף מחשבות קשות ורגשות לא נעימים .
אנשים אחרים מנסים להרגיע – "תפסיקי להיות כבדה", "למה את דואגת היום ממשהו שיקרה בעוד הרבה זמן?" או – "נכון, זה קרה אבל זה כבר עבר, תמשיכי הלאה".
הם רוצים להרגיע אותך, אבל המחשבות שלך ממשיכות לעוף קדימה והנפש עוד כואבת. כאשר שאלות כאלה רק מוסיפות לכל הקלחת תחושות קשות נוספות – מחשבה על המחשבה: "באמת למה אני דואגת? למה אני מגיבה כל כך קשה? מה לא בסדר אצלי?" עוד סיבה להרגיש לא טוב עם עצמך.

 

בפועל את "פשוט" אישה רגישה. אנשים רגישים חווים את העולם בעוצמות גדולות. יש לכך מחירים – הם יחוו אולי יותר דיכאון או חרדה במהלך חייהם, ירגישו מוצפים ממקומות הומים, קושי עם שינויים וירגישו שהם חייבים זמן שקט לעצמם.
אך יש לכך גם יתרונות גדולים: הם אנשים מאוד אמפתיים, רגישים אל האחר, הם שמים לב לפרטים קטנים, הם אנשים יצירתיים, הם חווים גם שמחה ואהבה בעוצמה גבוהה.
עוד על מי הם אנשים רגישים אני ממליצה בחום לקרוא בספר "אדם רגיש מאוד – לצמוח כשהעולם מציף אותך" של הוצאת פוקוס.

הסוד הוא לווסת את הרגישות ולהקשיב יותר לצרכים האישיים שמגיעים בעקבות הרגישות. כשמחבקים ומקבלים את הרגישות, היא כבר לא מעכבת או מפריעה, להיפך. היא יכולה להפוך ל"כוח על" של ממש. את יכולה להשתמש בתכונות הייחודיות שלך לכל אספקט בחייך. אנשים רגישים לרוב משתלבים בעולם העבודה בתחומי הטיפול והחינוך, בזכות רגישותם לאחרים. באקדמיה – כי הם אוהבים לחקור ולרדת לפרטים קטנים. אני מכירה אישה שעובדת בתחום הכספים ומנהלת סכומי כסף גדולים מאוד, ושם היא משתמשת ביכולותיה לרדת לדקויות והצורך שלה בסדר ואירגון באים לידי ביטוי בצורה מיטיבה.

כלומר, המפתח הוא לא להילחם ברגישות. לא להתעצבן ששוב התרגשת, שוב הוצפת, שוב נאלצת לבטל דבר שקבעת כי הרגשת מותשת ומוצפת. המפתח הוא לחבק את הרגישות, לקבל אותה אל חייך, להבין שהיא חלק בלתי נפרד ממך. לנהל את חייך עם הידיעה שאת רגישה, ולהתאים את סביבתך לצרכייך (במקום להתאים את עצמך לסביבה) – כך תוכלי לפרוח במלוא עוצמתך.
כל עוד תילחמי בה – היא תפריע ותעכב אותך. ברגע שתאמצי אותה, תקשיבי לה ולצרכים שלה (שהם הצרכים שלך!), ככל שתארגני את חייך כך שיתמכו בך במקום שתרגישו מוצפת כל הזמן בניסיון לעשות דברים שאינם מתאימים לך, כך תהני יותר מהיתרונות של הרגישות.

בתהליך טיפולי אנחנו יכולות, יחד, למצוא מה הדרכים שישמרו אצלך על האיזון. למצוא מה יעזור לך לחיות חיים מלאים, שמחים ומהנים יחד עם הרגישות שלך, ולהפסיק לטבוע בתוך ההצפה העקבית שאת מרגישה.


נשים רגישות הן נשים ששמות לב לפרטים קטנים. הן לעיתים יכולות לזהות בקלות מה אנשים אחרים מרגישים. חלקן מוצפות בקלות מרעש והמולה. הן זקוקות לזמן שקט לעצמן, ולעתים יגידו להם "את רגישה מדי!" או – "אל תקחי ללב"…

אם את מזהה את עצמך במשפטים הללו או בחלקן, ייתכן ואת אישה רגישה.
אני מזמינה אותך להירשם בעמוד הבא ולהצטרף לפעילות אינטנרטית בה תקבלי במייל מידע רחב יותר על הרגישות ואיך להתמודד איתה.

הפעילות הראשונה שתקבלי למייל הינה שאלון: האם אני אישה רגישה? בעזרת השאלון תוכלי לאבחן את עצמך, ולהבין טוב יותר את ההשפעה של הרגישות על חייך.

שתפו את הפוסט

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email